Kapiten Poljske i dalje bez gola na svjetskim prvenstvima

Piše: E. Ć.

22.11.2022

Sa utakmice Meksika i Poljske - Avaz
+1

Fudbaleri Meksika i Poljske odigrali su bez pobjednika u susretu 1. kola grupe C Svjetskog prvenstva, bilo je 0:0. Za to je glavni krivac meksički golman Giljermo Očoa (Guillermo Ochoa) koji je u 57. minuti odbranio penal prvoj zvijezdi Poljske Robertu Levandovskom (Lewandowski)

Meksiko je bio puno bolji rival, a onda se Levandovski sjajno izborio za penal koji na kraju nije realizovao. Već u 5. minuti Meksikanci su zaprijetili preko Aleksa Vege (Alex). Isti igrač je pokušao i u 26. minuti. Potom su dobru priliku imali u 65. minuti preko Alvareza, ali nisu uspjeli doći do gola.

Podsjetimo, u prvom meču ove grupe Saudijska Arabija je senzacionalno pobijedila Argentinu 2:1.

TOK UTAKMICE

90' - Kraj utakmice!

90' - Sedam minuta sudijske nadoknade.

90' - Sami finiš utakmice.

85' - U igri je Arkadiuš Milik, koji je u sjajnoj formi.

71' - Rodriges i Himenez su zamijenili Ereru i Martina kod Meksika, a kod Poljske novi igrač na terenu je Frankovski koji je u igri umjesto Šimanskog.

63' - Ščešni ponovo spašava Poljake. Alvarez je nabacio, Martin je šutirao glavom, ali brani golman Poljske.

57' - Brani Očoa! Pročitao je namjeru Levandovskog i odbranio mu šut. Najbolji igrač Poljske će sačekati na svoj prvi gol na svjetskim prvenstvima!

56' - Penal za Poljsku! Gledao se VAR, Levandovski je bio fauliran! Hektor Moreno je zaradio žuti karton zbog prekršaja.

52' - Lozano je sada šutirao, ali bez opasnosti po gol Ščešnog.

50' - Meksikanci kontrolišu igru, lopta je od početka drugog dijela više u njihovom posjetu.

46' - Počinje drugo poluvrijeme, nadamo se da ćemo vidjeti golove.

45' - Kraj prvog poluvremena!

45' - Dvije minute sudijske nadoknade.

42' - Poljaci bez prilike u prvom poluvremenu.

39' - Lozano je ubacio sa desne strane, u posljednji čas to čisti odbrana Poljske.

34' - Opao je tempo ovog susreta. Meksiko iz posljednje linije pokušava organizirati neku akciju.

29' - Prvi žuti karton na ovoj utakmici, dobio ga je Sančez zbog prekršaja nad Šimanskim.

28' - Kakva greška Ščešnog, ali Meksikanci nisu uspjeli iskoristiti priliku.

26' - Opasno je bilo! Vega je bio najviši u skoku, lopta je bježala od Ščešnog, ali ide tik pored gola.

22' - Levandovski je bio u prodoru, ali je srušen. Poljaci su tražili prekršaj, no australski sudija je pokazao da se igra nastavi.

Meksiko ima veliku podršku svojih navijača. AP

17' - Argentina je danas senzacionalno izgubila u ovoj grupi i sebi zakomplikovala situaciju jer je Saudijska Arabija prije početka turnira bila malte ne otpisana u grupi C. Argentina je viđena kao sigurni lider grupe, a Poljska i Meksiko kao ekipe koje će se boriti za drugo mjesto.

Sada se situacija promijenila. Argentinci će sigurno gledati i ovu utakmicu i imati svoje kombinacije. U narednom kolu protiv "Gaučosa" je selekcija Meksika.

12' - Opasno je bilo pred golom Poljske! Nakon centaršuta sa lijeve strane najviše skače Moreno, ali nije bio precizan.

8' - Sudar glavama dvojice fudbalera, Glika i Montesa. Igra je nakratko zaustavljena.

7' - Levandovski je pokušao nakon kornera, ali njegov šut je izblokiran. Novo ubacivanje sa strane za Poljake.

6' - Uzvraćaju Poljaci, imat će prvi korner na utakmici.

4' - Prvo uzbuđenje na utakmici! Probio je Lozano po desnoj strani, uputio opasan centaršut, ali niko od njegovih saigrača nije natrčao na loptu.

Napadača Meksika Vegu obuzele su emocije prilikom intoniranja meksičke himne. Twitter

1' - Počela je utakmica!

Pravdu na ovom meču dijelit će australski sudija Kris Bit.

Zanimljiv podatak. Meksiko je selekcija koja ima najviše nastupa na svjetskim prvenstvima, a da nije dolazila do trofeja osvajača - popularne "Boginje".

Meksikanci nemaju problema s prolaskom grupe. Prošli su je u Rusiji, ispred Njemačke, u Brazilu ispred Hrvatske, u Južnoj Africi ispred Francuske..., ali fudbaleri južnoameričke reprezentacije obavezno na posljednjim mundijalima ispadaju u grupnoj fazi

Poznati su i početni sastavi:

Meksiko: Očoa, Sančez, Montes, Moreno, Galjardo, Alvarez, Erera, Čavez, Lozano, Martin i Vega.

Poljska: Ščešni, Keš, Berezinski, Glik, Kivijor, Zalevski, Šimanski, Krihovijak, Kaminski, Zjelinski i Levandovski.

Podsjetimo, ranije u ovoj grupi vidjeli smo pravu senzaciju kada je reprezentacija Saudijske Arabije nakon preokreta srušila jednog od najvećih favorita na ovom Mundijalu - Mesijevu Argentinu sa 2:1.