Meč drugog kola A grupe

25.11.2022

Sa današnje utakmice - Avaz
+1

Fudbaleri Senegala opravdali su ulogu favorita i u drugom kolu grupe A Svjetskog prvenstva savladali selekciju Katara rezultatom 3:1.

Senegal je poveo u 41. minuti, nakon pogotka Bulaja Die. Na startu drugog dijela prednost afričke reprezentacije udvostručio je Famara Diedu.

Od tog trenutka Senegal je igrao koliko je bilo potrebno. Odbrana se i previše opustila, što je kaznio Mohamed Muntari u 79. minuti i tako ušao u historiju kao strijelac prvog gola za Katar na svjetskim prvenstvima.

Radost Katarana nije dugo trajala jer je pet minuta kasnije Čeik Dieng riješio pitanje pobjednika.

TOK UTAKMICE

90' - Kraj!

90+4' - Almoez je sjajno prošao i šutirao, ali ide to preko senegalskog gola.

90' - Šest minuta sudijske nadoknade.

84' - GOOOOOOOOOOOOL! Sada je i za Senegal pogodio fudbaler koji je dobio priliku sa klupe. Čeik Dieng je šutirao nakon što je dobio loptu sa desne strane.

79' - GOOOOOOOOOOOOL! Rezervista Muntari postiže prvi gol za Katar na svjetskim prvenstvima!

64' - Izmjena u Senegalu, Sis je zamijenio Diatu.

55' - Katar ima priliku iz prekida ugroziti gol Senegala. Afif će izvesti slobodan udarac sa desne strane.

52' - Jakobs je dobio žuti karton.

48' - GOOOOOOOOOOOOL! Senegal dolazi do drugog gola, a strijelac je Famara Diedu!

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - Senegal je pogotkom Die u 41. minuti ovog susreta postao druga afrička reprezentacija koja je postigla gol na Mundijalu u Kataru. Jučer je Gana dala dva gola Portugalu, dok su bez pogotka Tunis, Kamerun i Maroko.

45' - Kraj prvog poluvremena.

45+3' - Prvi korner za Katar.

45+2' - Ahmed Homam je sada dobio žuti karton. On je drugi fudbaler domaćih koji je dobio javnu opomenu.

45' - Sedam minuta nadoknade u prvom poluvremenu.

41' - GOOOOOOOOOOOOL! Senegal vodi! Bulaje Dia je izbio u sjajnu šansu i pogodio!

34' - Katar je bio u napadu, Akram Afif je srušen u šesnaestercu. Domaći traže penal! Sudija Lahoz je pokazao da se nastavi igra.

31' - Drugi žuti karton na utakmici, prvi za Senegal. Dobio ga je Dia.

30' - Sada šansa za Senegal. Mendi je poslao dugu loptu iz svog šesnaesterca, golman Katara je istrčao, ali odbrana reagira ispred Sara.

29' - Senegal pritišće. Podsjetimo, afrička reprezentacija igra bez prve zvijezde Sadija Manea, koji je povrijeđen.

24' - Akcija Senegalaca, Idriza Gana se potom odvažio na udarac, ali šut ide pored gola.

20' - Mohamed je dobio prvi žuti karton na ovoj utakmici.

17' - Otišao je u prazno Baršam, ali to nisu kaznili Senegalci.

16' - Pokušaj Dijate odbranio je Baršam.

15' - Prvi put su probali šut i i Katarani. No, loše je to bilo.

9' - Bolje su započeli meč Senegalci, koji su uputili dva udarca prema golu protivnika.

4' - Prvi opasan napad Senegala, koji je oštećen za korner.

1' - Počela je utakmica!

13:57 - I jedni i drugi tražit će prve bodove, s obzirom da su pretrpjeli poraze u prvim utakmicama.

Katar je izgubio od Ekvadora (0:2), a Senegal od Nizozemske (1:0).

13:55 - Evo i sastava za danšnji meč, koji se igra na Al Tumama stadionu u Dohi.

Katar: Baršam - Migel, Mohamed, Huhi, Hasan, Amhed - Al Hajdos, Budiaf, Madibo - Almoez, Afif.

Senegal: Mendi - Sabali, Kulibali, Jakobs, Dialo - Gej, Mendi - Dijata, Dediju, Sar - Dija.