Kostarika priredila iznenađenje i pobijedila Japan

Fuler i Navas junaci "Tikosa"

Fuler je bio strijelac jedinog gola na utakmici. TWITTER

27.11.2022

Fudbaleri Kostarike priredili su još jedno u nizu iznenađenja na Svjetskom prvenstvu u Kataru, savladavši u susretu drugog kola E grupe favoriziranu selekciju Japana rezultatom 0:1.

Japanci su dominirali u ovom susretu, ali nisu uspjeli stvoriti mnogo šansi.

Najbolju su imali u 46. minuti preko Hidemasea Morite, čiji je udarac odbranio Kejlor Navas (Keylor) i spasio Kostarikance.

Kazna je uslijedila u 81. minuti, kada je Kejšer Fuler (Keysher Fuller) lijepo pogodio mrežu Japana.

Mogli su Japanci u 88. minuti do boda, ali je Navas još jednom sjajno reagirao i sačuvao svoju mrežu.

I Kostarika i Japan sada su na učinko od tri boda.

U posljednjem kolu, 1. decembra, Kostarika igra s Njemačkom, dok se Japan sastaje sa Španijom.

FT - Kraj utakmice. Velika pobjeda Kostarike.

88' - Kakva šansa za Japance. Navas je sjajnom intervencijom ponovo spasio Kostariku.

80' - GOOOOOOL! Kostarika je povela s 0:1 preko Fulera.

72' - Lopta je završila u živom zidu.

70' - Evo odlične prilike za Japan nakon što je Asano oboren na nekih 18 metara od gola.

58' - Vrše pritisak Japanci na odbranu Kostarike, ali ne uspijevaju doći do gola.

46' - Odmah odlična šansa za Japan preko Morite, Navas je spasio Kostarikance.

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena koje je proteklo u znaku Japana, ali bez pravih prilika.

35' - Prvi pokušaj Kostarikanaca preko Kempbela, koji je probao vanjskom, ali loše je to uradio.

34' - Već neko vrijeme nema nikakvih uzbuđenja.

22' - Dobro se brane Kostarikanci, osujetili su svaki napad Japanaca.

18' - Napadaju Japanci i dalje, ali nema realizacije.

14' - Opasna situacija pred golom Kostarike nakon ubačaja Doana, no dobro su reagovali Kostarikanci.

10' - Nema još prilika. Kostarikanci izgledaju dosta bolje nego u susretu sa Španijom.

6' - Žestoko su krenuli Japanci.

1'- Počela je utakmica!

10:55 - Evo i sastava za današnji meč, koji se igra na Ahmad Bin Ali stadionu u Al Rajanu.

Japan: Gonda – Nagatomo, Itakura, Jošida, Jamane – Моrita, Endo – Doan, Kamada, Soma – Ueda

Kostarika: Navas – Votson, Duarte, Kalvo, Ovijedo – Fuler, Borhes, Teheda, Tores – Kempbel, Kontreras

10:55 - Podsjetimo kako su Japanci u prvom kolu senzacionalno pobijedili Njemačku (1:2), dok je Kostarika deklasirana od Španije (7:0).

Poštovani čitatelji portala Avaz.ba, dobro došli u tekstualni prijenos utakmice drugog kola grupe E Svjetskog prvenstva između Japana i Kostarike.