Gana u sjajnoj utakmici pobijedila Južnu Koreju

Piše: E. Ć.

28.11.2022

Sa današnje utakmice - Avaz
+1

Fudbaleri Gane pobijedili su selekciju Južne Koreje sa 3:2 u sjajnoj utakmici u okviru 2. kola grupne faze Svjetskog prvenstva. Nakon početnog pritiska Južne Koreje, Gana je nakon prekida povela u 24. minuti, a u strijelce se upisao Mohamed Salisu.

Deset minuta kasnije njegov imenjak Kudus pogodio je nakon centaršuta Džordana Ajua (Jordan Ayew) sa lijeve strane. S rezultatom 2:0 za Ganu se otišlo na odmor, a onda se Južna Koreja vratila u život. Gue Sung Čo (Cho) je dao dva brza gola, u 58. i 61. minuti, no radost Južnokorejanaca nije dugo trajala. Sedam minuta kasnije Kudus je postigao svoj drugi gol danas i donio Gani pobjedu.

TOK UTAKMICE

90' - Neće biti kornera za Južnu Koreju, sudija svira kraj!

90+5' - Gana se panično brani.

90+4' - Ponovo prijeti Južna Koreja! Čo je šutirao iskosa, ali golman Gane Zigi brani.

90+1' - Son je šutirao, ali ponovo blok zaustavlja najboljeg fudbalera Južne Koreje.

90' - Deset minuta nadoknade.

84' - Šansa za Južnu Koreju. Niski ubačaj s desne strane prošao je sve igrače i došao do Kima koji s lijeve strane šutira silovito, ali preko gola.

76' - Son je sada šutirao, ali blokira ga odbrana Gane.

75' - Odličan pokušaj Lija! Lopta je prešla preko zida, ali Ati-Zigi odlično brani!

73' - Son je izborio prekršaj, ovo je pozicija iz koje se može direktno šutirati na gol.

72' - Južna Koreja u ovim trenucima ima loptu više u svojim nogama.

70' - Sretno je lopta došla do Kudusa, jer je Inaki Vilijams promašio loptu.

69' - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ludnica u drugom poluvremenu! Kudus je ponovo strijelac, Gana opet vodi!

61' - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Ponovo je Čo postigao gol! Blickrig Južne Koreje!

58' - GOOOOOOOOOOOOOOL! Čo se sjajno snašao i pogodio nakon centaršuta Hvana!

52' - Odlična prilika za Južnu Koreju! Čo je šutirao, a sjajno brani Ati-Zigi!

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

45' - Kraj prvog poluvremena.

45+4' - Bilo je opasno nakon kornera pred golom Južne Koreje.

Son napada Lamptija. AP

45' - Pet minuta sudijske nadoknade.

44' - Prijetio je Čo, ali nema gola za Južnu Koreju.

38' - Južna Koreja je napadala sve do 24 minute, a onda je Gana povela.

34' - GOOOOOOOOOOOOL! Gana stiže do drugog gola! Džordan Aju je centrirao, a Kudus pogađa!

27' - Poremetio je ovaj gol Južno Koreju. Kudus je sada bio u naletu, srušio ga je Jung.

25' - VAR je provjeravao gol, ali ni VAR ne spašava Južnu Koreju. Gana vodi!

24' - GOOOOOOOOOOOL! Gana vodi nakon gužve pred golom Južne Koreje! Salisu se najbolje snašao i pogodio!

22' - Sada je Gana malo izašla sa svoje polovice. Lampti je centrirao sa desne strane, ali očistila je to južnokorejska odbrana.

18' - Južna Koreja drži posjed lopte. Pokušavaju kreirati priliku iz koje bi ugrozili gol Gane.

13' - Zanimljiv podatak. Gana nikad nije izgubila drugu utakmicu grupne faze Svjetskog prvenstva. Nisu igrali Mundijal u Rusiji prije četiri godine. U Brazilu su u 2. kolu remizirali sa Njemačkom (2:2), a u Južnoj Africi sa Australijom (1:1), dok su u Njemačkoj u 2. kolu savladali Češku (2:0).

11' - Son će izvesti četvrti korner za Južnu Koreju.

8' - Južna Koreja ofanzivna na startu ovog meča. Son je izborio korner, već treći u dosadašnjem dijelu susreta.

7' - Novi korner za selekciju Južne Koreje.

5' - Prvi korner na utakmici, izvest će fudbaleri Južne Koreje.

4' - Ništa se nije izrodilo iz ovog prekida, na kraju je Južna Koreja imala priliku iz kontre, ali odbranila se Gana.

3' - Jung je napravio prekršaj, Gana će imati priliku da iz prekida zaprijeti.

1' - Počela je utakmica.

Gana traži prve bodove na Mundijalu u Kataru nakon što su u prvom kolu izgubili od Portugala u sjajnoj utakmici u kojoj smo vidjeli pet golova (3:2), dok Južna Koreja traži nove bodove nakon što su protiv favorizovanog Urugvaja osvojili bod (0:0).

Zanimljivo, u odbrani Južne Koreje ponovo imamo pet Kimova, a na drugoj strani u početnih 11 Gane su braća Aju - Andre i Džordan.

Odabrani su i početni sastavi.

Južna Koreja: Seungiju Kim, Jinsu Kim, Minjae Kim, Munhvan Kim, Jungvon Kim, Hvang, Jung, Kvon, Jeong, Son i Čo.

Gana: Ati-Zigi, Mensah, Salisu, Amarti, Lampti, Abdul Samed, Parti, Kudus, Andre Aju, Vilijams i Džordan Aju.