POSTIGAO GOL BRAZILCIMA

Jedan od junaka Hrvatske, Petković: Ne mogu ovo opisati, otac mi je rekao da ću dati gol

Ne znam, iskočio bih iz svoje kože..., poručio je Livaković

Petković: Gol u 117. minuti. AP

9.12.2022

Hrvatska reprezentacija plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva jer je nakon velike drame i boljeg izvođenja jedanaesteraca savladala favorizovane Brazilce (2:1).

Nije bilo golova u regularnih 90 minuta, a Brazilci su u posljednjim trenucima prvog produžetka došli do gola preko Nejmara (Neymar). Brazilci su odbrojavali vrijeme, neki su već u glavama bili u narednom meču, razmišljajući o protivniku u polufinalu, a onda je uslijedila kontra "Vatrenih" u 117. minuti.

Na kraju su je Mislav Oršić dodao do Brune Petkovića koji je postigao gol. Jedan od heroja "Vatrenih" je otkrio da mu je otac rekao da će, ukoliko bude igrao, dati gol Brazilcima.

- Ne znam, iskočio bih iz svoje kože... Ne mogu ga opisati. Najvrijedniji gol u mom životu. Moj otac uvijek kaže da ću zabiti. Možda bi bilo bolje da ga slušam češće. Livi nam olakša svima te penale kad odbrani prvu loptu. Bila je drama i mali grč, ali pokazali smo koliko smo dobri - poručio je Petković.