Mbape spašavao PSG, Nejmar isključen zbog simuliranja

Parižani se provukli u nadoknadi

Mbape: Siguran s bijele tačke. TWITTER

28.12.2022

Prvenstvena pauza i minuli Mundijal očigledno su ostavili traga na igrače francuskog prvaka PSG-a, koji je teškom mukom došao do pobjede nad Strazburom (2:1) u susretu 16. kola Lige 1.

Dobro je krenulo za izabranike Kristofa Galtijea (Christophe Galtier), koji su večeras bili bez Lionela Mesija (Messi) i bit će još barem dvije utakmice.

Markinjoš (Marquinhos) ih je doveo u vodstvo u 14. minuti, ali je 51. pogodio vlastitu mrežu i poravnao rezultat.

Parižani su u 63. minuti ostali s igračem manje, nakon što je Nejmar (Neymar) zaradio drugi žuti karton zbog simuliranja.

Ipak, PSG je na kraju uspio doći do pobjede, a donio mu je Kilijan Mbape (Kylian Mbappe) golom iz penala u 95. minuti.

PSG se tako učvrstio na prvom mjestu s 44 boda, dok je Strazbur pretrposljednji 19. s 11.

Večeras je za goste do 65. minute nastupio i bh. reprezentativac Sanjin Prcić (29).

U ostalim današnjim mečevima Lion je kao gost s 2:4 savladao Brest, Lil je također kao gost s 0:2 bio bolji od Klermona, Monako je rezultatom 2:3 dobio Okser, a jedinu domaću pobjedu ostvario je Ajačio protiv Anžea (1:0).

Pobjednika nije bilo jedino u meču Troa i Nanta (0:0).