Prvak poražen na La Keramici: "Žuta podmornica" srušila "Kraljeve"

Pino i Moreno pogađali za pobjedu Viljareala

Viljareal došao do osme ovosezonske pobjede. TWITTER

7.1.2023

Španski prvak Real Madrid pretrpio je drugi ovosezonski poraz.

Izabranici Karla Anćelotija (Ancelotti) su u sklopu 16. kola La Lige izgubili na gostovanju kod Viljareala rezultatom 2:1.

Prvo poluvrijeme pokazalo je da će to biti težak meč za kraljevski klub.

Već u 5. minuti Fransis Kokelan (Francis Coquelin) pogodio je stativu.

Imao je Real odličnu šansu u 14. minuti, ali je Karim Benzema bio neprecizan. Najbolji igrač svijeta je u 21. minuti uposlio Ederea Militaa, no stoper gostiju nije bio precizan.

Iako je Viljareal bio bolji, Real je imao bolje šanse. Još jednu su gosti propustili u 40. minuti preko Vinisijusa Žuniora (Vinicius Junior), no njegov pokušaj je bio lak plijen za Pepea Reinu.

Viljareal je poveo na startu drugog poluvremena, tačnije u 47. minuti. Đerar Moreno (Gerard) je asistirao Žeremiju Pinu (Jeremy), a ovaj pogodio za 1:0.

Minut kasnije Benzema je propustio stopostotnu priliku za Real, ali je u 60. minuti iz penala donio poravnanje Realu.

Međutim, taj rezultat je stajao na semaforu samo tri minute. Ovaj put je sviran penal domaćinu, kojem je novo vodstvo precizinim udarcem s bijele tačke donio Moreno.

Real u nastavku nije uspio napraviti ništa ozbiljno, te je izgubio drugi meč ove sezone.

Time je ostao na učinku od 38 bodova, koliko ima i vodeća Barcelona, uz utakmicu manje.

Viljareal se probio na peto mjesto i sad ima 27 bodova.