Igrao se 63. minut kada je Marez pogodio za potpuni preokret svog tima

AP Photo/Dave Thompson

S. S.

19.1.2023

Odgođeni meč sedmog gola engleske Premijer lige između Mančester sitija i Totenhema bio je pravi užitak za gledaoce. Domaćini su bili u nokautu nakon prvog poluvremena u kojem su gubili 0:2, ali su se onda sabrali i preokrenuli rezultat i došli do pobjede rezultatom 4:2.

Početak meča je bio dosta monoton i nije donio puno prilika. Prvi je zaprijetio Siti prvo preko Luisa, a onda i preko Halanda, nakon čega je uslijedio šok.

Šokantna završnica prvog dijela

U 44. minuti odbrana Sitija griješi, a Dejan Kuluševski oduzima loptu i posrema je u Edersonovu mrežu.

U sudijskoj nadoknadi Emerson kupi odbijenu loptu i pogađa za 0:2, rezultat s kojim je Totenhem otišao na poluvrijeme.

Siti se presabrao na poluvremenu i već u 52. minuti Alvarez smanjuje prednost Totenhema.

Nevjerovatan preokret

Nije se Totenhem uspio ni oporaviti od šoka, a već je uslijedio novi. Marez je glavom dodao do Halanda, koji također glavom pogađa. To mu je bio 22. gol ove sezone u Premijer ligi.

Nakon asistencije, Marez se upisao i u strijelce. Igrao se 63. minut kada je pogodio za potpuni preokret svog tima.

Konačan rezultat postavljen je u sudijskoj nadoknadi kada Marez koristi grešku odbrane Totenhema i pogađa svoj drugi gol na utakmici te postavlja konačnih 4:2.

Siti trenutno ima pet bodova manje od Arsenala, ali i meč više, dok je Totenhem na petom mjestu na tabeli s 33 boda iz 20 utakmica.