Novi poraz za Lamparda: Everton tone ka Čempionšipu

Vest Hem okončao crnu seriju i odmakao se od opasne zone

Lampard: Osam mečeva ne zna za pobjedu. Twitter

21.1.2023

U derbiju začelja engleske Premijer lige, Vest Hem je s 2:0 slavio protiv Evertona i gurnuo ga ka Čempionšipu.

Dvostruki strijelac za "Čekićare", koji su prekinuli niz od sedam utakmica bez pobjede, bio je Džarod Bouen (Jarrod Bowen) u 34. i 41. minuti.

S druge strane, timu Franka Lamparda ovo je bio već 11. poraz ove sezone, koji ga je ostavio na pretposljednjem mjestu s 15 bodova.

U jednako teškoj situaciji nakon današnje utakmice je i Sautempton, koji je poražen kod kuće od Aston Vile s 0:1.

Gol koji je ostavio "Svece" na posljednjem mjestu postigao je Oli Votkins (Ollie Watkins) u 84. minuti.

Lester je produžio seriju utakmica bez pobjede, nakon što ni peti meč u nizu nije uspio slaviti. "Lisice" su na King Pauer stadionu odigrale 2:2 s Brajtonom.

Ni meč između Bornmuta i Notingema nije donio pobjednika, a završen je rezultatom 1:1.