Skolari: Šta je Enrike osvojio da bi vodio Brazil?

Luis Enrike je do sada trenirao Romu, Seltu, Barcelonu i reprezentaciju Španije

Felipe Skolari nekadašnji selektor Brazila. Twitter

N. R.

23.1.2023

Legendarni brazilski treneru Luizu Felipe Skolari (Scolari) ne slaže sa idejom da novi selektor njegovog Brazila bude Španac Luis Enrike (Enrique). Inače, Skolari je sa Brazilom osvojio Svjetsko prvenstvo 2002. godine igrano u Japanu i Južnoj Koreji.

Luis Enrike je nadevano otišao sa klupe selekcije Španije, a nezavanično će biti novi selektor Brazila.

Navodno, Fudbalski Savez ove zemlje dogovorio je sa Enrikeom ugovor do 2026. godine.

- Šta je on osvojio da bi dobio povjerenje da vodi Brazil? Mora da ima rezultat. On je veoma dobar, ali je izgubio sve. Šta znači da je dobar - pitao je javno Luiz Felipe Skolari, nekadašnji selektor Brazila.

Enrike: Navodno se dogovorio sa Brazilom. Twitter

Luis Enrike je do sada trenirao Romu, Seltu, Barcelonu i reprezentaciju Španije.

Trofeje ima sa Kataloncima, jednom je osvojio Ligu prvaka, dva puta La Ligu i tri puta Kup kralja.

Njegov zadnji trenerski angažman bila je reprezentacija Španije koju je napustio poslije neočekivane eliminacije od Maroka u osmini finala Svjetskog prvenstva u Kataru.