Luis Suarez proživljava novu mladost u Brazilu

Urugvajac na tri nastupa postigao pet golova

Suarez: Donio pobjedu Gremiju. Twitter

26.1.2023

Urugvajski napadač Luis Suarez (35) nastavlja s pogocima u svom novom klubu, brazilskom Gremiju, gdje je u tri nastupa postigao pet golova.

U utakmici drugog kola regionalne Gaučo 1 lige njegov Gremio je na domaćem terenu savladao Brazil de Pelotas s 1:0. Jedini pogodak postigao je upravo Suarez u 90. minuti. Leđima okrenut je izvrtio polovicu protivničke odbrane te pod prečku zabio za veliko slavlje na stadionu.

Prije toga, u prvom kolu Gaučo 1 lige, njegova je momčad pobijedila u gostima Kašijas s 1:2, a i tada je Suarez postigao pobjednički pogodak u 76. minuti.

Na premijeri je, pak, postigao het-trik. U dvoboju Superkupa Rekope Gaučo njegov je Gremio savladao Sao Luiz 4:1, a Suarez je postigao tri pogotka u prvom poluvremenu, od čega je jedan bio lijep volej udarac.

Suarez je tada po prvi put, nakon decembra 2013. godine, upisao het-trik u prvom poluvremenu. Zadnji put to mu je uspjelo kao igraču Liverpula protiv Norviča u Premijer ligi.