Udinese i Verona remizirali u posljednjoj utakmici kola Serije A

Udinese i Verona remizirali u večerašnjem duelu. Twitter

N. R.

30.1.2023

Odigrana je posljednja utakmica 20. kola italijanske Serije A u kojoj nije bilo pobjednika, fudbaleri Udinesea i Verone su odigrali 1-1.

Verona je povela već u četvrtoj minuti kada se lopta nespretno odbila od domaćeg igrača Rodriga Beka (Beco) te u visokom luku preletjela golmana Udinesa i otišla u mrežu.

U ostatku prvog poluvremena Udinese je potpuno dominirao te je zasluženo izjednačio pogotkom Samardžića u 21. minuti.

U nastavku meča obje su ekipale imale nekoliko dobrih prilika, na kraju su mogli pobijediti i jedni i drugi, ali ipak završilo je podjelom bodova.

Udinese je ostalo na sedmom mjestu tabele, dok je Verona i dalje u zoni ispadanja, na 18. poziciji.

Bosanskohercegovački internacionalac Milan Đurić je igrao do 86. minuta, kada ga je zamjenio Roberto Picoli.