Veliki kiks Reala: Oslabljeni "Kraljevi" pali u Majorki

Načo i Asensio tragičari

Real bez ispaljenog metka. Twitter

5.2.2023

Aktuelni španski prvak Real Madrid neočekivano je poražen na gostovanju kod Majorke (1:0) u susretu 20. kola La Lige.

Imao je Karlo Anćeloti (Carlo Ancelotti) velikih problema s kadrom uoči današnjeg meča, a nedostajali su mu Karim Benzema, Eder Militao, Ferlan Mendi (Ferland Mendy) i Eden Azar (Hazard), dok su Luka Modrić, Toni Kros (Kroos) i David Alaba ostali na klupi.

Odlučujući trenutak desio se u 13. minuti, kada je Načo Fernandez (Nacho) pogodio vlastitu mrežu.

Mogao je Real do poravnanja iz penala u 59. minuti, ali je Marko Asensio (Marco) bio neprecizan s bijele tačke.

Bacio je Anćeloti u nastavku sve karte u napad, međutim, nije uspio doći ni do boda.

Bh. reprezentativac Denis Hadžikadunić (Dennis) je pobjedu svoje ekipe odgledao s klupe za rezervne igrače.

Real je poslije ovog poraza ostao na drugom mjestu s 45 bodova, što je pet manje u odnosu na vodeću Barcelonu, koja ima utakmicu manje.