LIGUE 1

Marsej doživio težak poraz od Nice, Kolašinac ušao s klupe

Sve dileme oko pitanja pobjednika otklonio Bilal Brahimi pet minuta prije kraja meča.

Marsej: Doživio težak poraz od Nice. Twitter

N. R.

5.2.2023

Fudbaleri Olimpik Marseja su okviru 22. kola francuske Lige 1 doživjeli težak poraz na svom terenu od ekipe Nice, rezultatom 1:3.

Nica je tako upisala treći uzastopni trijumf u Ligi 1 i dodatno se približili vrhu tabele. Sa druge strane, drugoplasirani Marsej je ovim porazaom dodatno sebe udaljio od lidera Pari Sen Žermena.

Nica je povela u 38. minuti preko Diopa, a do kraja poluvremena gosti su udvostručili prednost. Igrao se 44. minut kada je Tiram dobro šutirao sa deistance, Lopez zaustavio njegov udarac, ali se lopta ponovo odbila igračima Nice, ovoga puta stigla je do Laborda koji je bio siguran za 2:0.

Nadu da može do preokreta Marseju je vratio rezervista Ruslan Malinovski (Malinovsky) pogotkom u 60. minuti.

Naš Sead Kolašinac šansu je dobio sa klupe u timu Marseja, a ušao je na teren u 70. minuti susreta.