ŠKOTSKI KUP

Nevjerovatna situacija na utakmici Rendžersa: Trener naredio da se pusti gol protivniku

Poslije nepošteno postignutog gola od strane njegovih igrača, trener je naredio da puste gol protivnicima

Škotski kup: Trener naredio igračima da gostima puste gol. SCREENSHOT/Twitter

13.2.2023

Nevjerovatna situacija se desila na utakmici osmine finala Škotskog kupa između Rendžersa i Patrik Tisla koja je završena pobjedom domaćina rezultatom 3:2.

Naime, fudbaler Rendžersa Malik Tilman (Tillman) je na nesportski način u 71. minuti utakmice presjekao loptu koju su gosti željeli vratiti na njihovu polovinu i postigao gol za vodstvo svoje ekipe.

Amerikanac je poslije toga žestoko napadnut od strane igrača ekipe Patrik Tisla i onda je uslijedila nevjerovatna situacija.

Trener Rendžersa Majkl Bili (Michael Beale) je, kako bi smirio situaciju na terenu, rekao svojim igračima da puste gol gostima. Igrači gostiju su se ušetali u gol.

Trener gostujuće ekipe je nakon toga došao do klupe Rendžersa i čestitao kolegi na poštenom potezu.

Poštena reakcija trenera Rendžersa je bila nagrađena u 85. minuti kada su poslije kornera postigli gol za konačnih 3:2.