Dortmund srušio Čelzi, Benfika završila posao u Brižu

Prve utakmice osmine finala

Majstorija zvijezde Dortmunda. Twitter

15.2.2023

Liga prvaka nastavljena je večerašnjim prvim utakmicama osmine finala u Dortmundu i Brižu.

Borusija Dortmund je na Signal Iduna Parka ugostila Čelzi i savladala ga rezultatom 1:0.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali smo zabilježili nekoliko prilika s obje strane.

Za domaće je pokušao Sebastijan Ale (Sebastien Haller), a za goste Žoao Feliks (Joao Felix), koji je u 38. minuti pogodio prečku.

Nakon dvije prilike Risa Džejmsa (Reece James), Dortmund je došao do prednosti. Strijelac je u 63. minuti bio Karim Adejemi (Adeyemi), koji je poslije sjajnog sola prodora zaobišao Kepu i smjestio loptu u mrežu.

Imao je Čelzi poslije dvije odlične šanse za poravnanje preko Kalidua Kulibalija (Kalidou Koulibaly) i Enca Fernandeza (Enzo), ali je sjajan na golu bio Gregor Kobel.

Tok dešavanja na utakmicama možete pogledati ovdje:

Benfika je istovremeno na Jan Brejdel stadionu slavila protiv Klub Briža s 0:2.

Prvo poluvrijeme obilovalo je šansama na obje strane, ali je Benfika bila opasnija. Prijetili su gosti preko Rafe Silve i Gonzala Ramoša (Goncalo Ramos).

No, Briž je u 45. minuti preko Denisa Odoija zabio gol, koji je poništen nakon intervencije VAR-a zbog ofsajda.

Odmah su gosti na početku drugog dijela zaprijetilo preko Ramoša, a u 51. minuti dobili su penal, koji je u gol za 0:1 pretvorio Žoao Mario (Joao).

Gosti su u 88. minuti udvostručili vodstvo golom Davida Neresa.

Uzvratni mečevi na programu su 7. marta.