EVROPA LIGA

Barcelona i Mančester junajted odigrali odličnu utakmicu, viđena četiri gola

U ovom terminu su odigrane utakmice: Barcelona - Mančester junajted, Ajaks - Union Berlin, Salzburg – Roma i Šahtar – Ren

Barcelona i Mančester junajted izjednačeni u posljednjih 10 minuta. AP

16.2.2023

U uzbudljivoj utakmici na Kamp Nou između Barcelone i Mančester junajteda nije bilo pobjednika, ali su viđena četiri gola. Završilo je rezultatom 2:2.

Prvo poluvrijeme je završeno bez golova, ali u drugom su nam priredili šou. Barcelona je prva povukla okidač. Strijelac je bio Markos Alonso (Marcos) poslije kornera u 50. minuti.

Vodstvo Barcelone nije dugo trajalo. Rašford (Rashford) je pogodio u 52. minuti, poslije odlične akcije, na asistenciju Freda. Potpuni preokret se desio u 59. minuti, a opet u glavnoj ulozi Rašford. Predriblao je nekoliko igrača, a onda se njegov centaršut odbio od defanzivca Barcelone Žila Kundea (Jules Kounde) i završio iza Ter Štegena (Ter-Stegen).

Finalnih 2:2 je postavio Brazilac Rafinja, fenomenalnim golom u 76. minuti.

Za sedam dana pada odluka ko će proći na Old Trafordu.

Šahtar je na stadionu u Varšavi savladao francuski Ren rezultatom 2:1. Tu utakmicu je sudio naš Irfan Peljto.

Ukrajinci su poveli u 11. minuti preko Dmitra Kriskiva (Dmytro Kryskiv). Vodstvo su poduplali u 45. minuti, kada je poslije penala pogodio Artem Bondarenko.

Karl Toko Ekambi je u 59. minuti uspio da pogodi i da smanji prednost pred uzvrat u Francuskoj.

Red Bul Salzburg i Roma su igrali zanimljivu utakmicu. Obilje prilika je nagrađeno u 88. minuti kada je Nikolas Kapaldo (Nicolas Capaldo) pogodio za pobjedu domaćina. Amar Dedić je odigrao cijelu utakmicu.

Ajaks i Union Berlin su odigrali utakmicu bez golova, pa će biti posebno zanimljivo sljedeće sedmice u glavnom gradu Njemačke.

Tok utakmice:

90' - Gotove su utakmice

90' - Počela je sudijska nadoknada. Čekamo da vidimo koliko će biti produžene utakmice.

87' - Salzburg je poveo protiv Rome. Nikolas Kapaldo je strijelac za austrijsku ekipu.

86' - Pogodila je lopta Freda u ruku, ali sudije nisu to smatrale dovoljnim.

85' - Traže penal fudbaleri Barcelone. VAR će sigurno pregledati ovu situaciju.

79' - Ponovo de Gea brani šut Rafinje. Golmani su uskratili veliki broj golova.

77' - Gol je pripisan Brazilcu.

76' - Barcelona izjednačava!!! Fenomenalni centaršut Rafinje i odličan potez velikog Levandovskog. Kakva utakmica na Kamp Nou.

75' - Ušli smo u posljednjih 15 minuta. Barcelona i Ren jure izjednačenje, utakmice u Amsterdamu i Berlinu čekaju na prvi pogodak.

70' - Opao je malo tempo utakmice, što je i očekivano s obzirom kakvih su 15 minuta fudbala pružili igrači obje ekipe

67' - Poništen pogodak Union Berlina.

66' - VAR pregleda situaciju u Amsterdamu.

65' -  Poveo je i Union Berlin. Thorsbi pogađa za njemačku ekipu na Amsterdam areni

64' - Rašford je nezaustavljiv večeras.

61' - VAR je pregledao situaciju, ali je gol priznat.

60' - Preokrenuo Junajted! Lopta je pogodila Kundea nakon centaršuta Rašforda.

59' - Smanjuje Ren! Pogodio je Karl Toko-Ekambi za francusku ekipu. 2:1 je sada za Šahtar. Mreže u Amestardamu i Salzburgu miruju

Strijelac za Barcelonu. AP

54' - Sve gori na Kamp Nou. Opet je šutirao Rašford. Ter Štegen i de Gea su nam uskratili barem još nekoliko golova.

53' - Rašford!!! Pogađa Englez poslije odlične akcije saigrača.

50' - Vodi Barcelona. Pogađa Markos Alonso poslije kornera. Idealan centaršut iz kornera Rafinje i glavom pogađa Španac.

49' - Kakva prilika za Sanča. Još jednom pored gola.

48' - Barcelona je krenula silovito. Volej Rafinje završava pored gola.

47' - Odmah su igrači Barcelone probali pronaći Levandovskog na početku drugog poluvremena, ali je on napravio faul u skoku.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, čekaju se još samo fudbaleri Barcelone i Junajteda.

45' - Poluvrijeme na svim stadionima. Rezultati glase: Barcelona - Mančester junajted 0:0, Ajaks - Union Berlin 0:0, Šahtar - Ren 2:0, Salzburg - Roma 0:0

45' - Šahtar - Ren 2:0. Poduplao je Bondarenko sa bijele tačke.

41' - Sprema se i izmjena u ekipi Barcelone. Izlazi Pedri, a u igru će Serži Roberto.

38' - Na Kamp Nou nema golova, ali je bio ogroman broj šansi. Ter Štegen i de Gea su spašavali ekipe svojim paradama.

36' - I kakav udarac Žordija Albe. Golmani obje ekipe su odlični.

33' - Kakav udarac Rašforda. Ponovo je golman Barcelone spriječio Junajted da dođu u vodstvo.

30' - Bez promjena rezultata i na ostalim utakmicama u posljednjih 10 minuta. Šahtar je jedini postigao gol za sad.

29' - Sada je i Kazemiro imao odličan pokušaj, ali je Ter Štegen siguran večeras. Opustili su se igrači Junajteda i sada i oni prijete.

27' - Kakva šansa za Mančester junajted. Veghorst je šutirao, poslije odličnog dodavanja Fernandeša, ali brani to Ter Štegen. Najbolja prilika na utakmici.

26' - Odličan prodor Sanča. Nije bio najprecizniji udarac, ali je uspio izboriti korner.

22' - Prvi korner na utakmici je pripao gostima iz Mančestera. Odbrana Barcelone je dobro reagovala.

20' - Prvi presjek ostalih utakmica: Union Berlin dominira u gostima kod Ajaksa, Salzburg agresivniji od Rome, Šahtar iz jedine prilike savladao Mandandu.

19' - Odlična prilika za Pedrija, ali je šutirao samo preko gola.

17' - Barcelona dominira u posjedu, ali osim prilike Levandovskog nisu puno to koristili.

15' - Mreže miruju na ostalim terenima.

11' - Dobar prodor Gavija. Barcelona je dobila slobodni udarac na nekih 20 metara od gola.

10' - Imamo i prvi gol! Šahtar vodi protiv Rena. Strijelac je Kriskiv.

8' - Kakva prilika za Levandovskog. Šutirao je sa nekih deset metara, ali de Gea pribran i brani.

6' - Dobar prodor i pas Rašforda, ali Malasija i Fernandeš se ne snalaze

4' - Rafinja je raspoložen od početka utakmice. Odličan prodor, ali mu je lopta pobjegla u gol-aut.

2' - Prva prilika je bila za Barcelonu. Rafinja je dobro uputio centaršut, ali čiste to igrači Mančestera.

1' - Utakmice su počele. Prvi sa centra kreće Junajted.

- 0 - Počinje se minutom šutnje za stradale zbog razornih zemljotresa u Turskoj i Siriji.

- 4' - Igrači se spremaju za izlazak na teren.

-10' - Vraća se Evropa liga. Puno zanimljivih duela na rasporedu, a Barcelona i Junajted zasigurno to predvode

-15' - Robert Levandovski nikad nije igrao protiv Mančester junajteda.

-20' - Camp Nou je rasprodan. Preko 90.000 karata je prodano.

-25' - Barcelona postava:

Ter Štegen, Kunde, Arauho, Alonso, Alba, Pedri, de Jong, Kesi, Rafinja, Gavi, Levandovski