Barcelona vratila osam bodova prednosti u odnosu na Real

Katalonci slavili protiv Kadiza, ali nimalo lako

Slavlje Levandovskog i Ferana. Twitter

19.2.2023

Pobjedom nad Kadizom (2:0) u susretu 22. kola španske La Lige, Barcelona je vratila osam bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca Real Madrid.

Katalonci su opravdali ulogu favorita i došli do trijumfa, ali nimalo laganog.

Kadiz je već u 19. minuti preko Rođera Martija (Roger) postigao gol, koji na sreću domaćina poništen zbog ofsajda.

Imao je Feran Tores (Ferran Torres) dobru priliku u 21. minuti, ali je njegov pokušaj završio pored stative.

Barcelona je slomila otpor gostiju u završnici prvog poluvremena. Prvo je Serđi Roberto (Sergi) u 43. minuti pogodio za 1:0, da bi Robert Levandovski (Lewandowski) tri minuta kasnije udvostručio prednost Katalonaca.

Levandovski je mogao do drugog gola u 57. minuti, ali je njegov udarac zaustavila prečka.

Dvije minute kasnije Kadiz je drugi put večeras zatresao mrežu domaćina. Opet se u glavnoj ulozi našao Marti, ali je opet sviran ofsajd.

Mnogo opasniji bili su gosti u završnici susreta. Mark-Andre Ter Štegen (Marc-Andre ter Stegen) istakao se s dvije sjajne odbrane Fedeu San Emeteriju i Kristoferu Ramosu De la Floru (Christopher) u 78. i 79. minuti.

Još jednu dobru šansu imao je Kadiz u 89. minuti, ali je udarac Čoka Lozana (Choco) pogodio stativu.