Spektakularan preokret i "petarda" Reala na Enfildu

Liverpul pretrpio debakl i to nakon što je imao dva gola prednosti

Benzema: Dvostruki strijelac. AP

21.2.2023

Spektakularnu utakmicu odigrali su večeras Liverpul i Real Madrid na Enfildu u prvom duelu osmine finala Lige prvaka.

Repriza prošlogodišnjeg finala donijela je čak sedam golova i veliki preokret gostiju, koji su od 2:0 došli do 2:5!

Krenulo je golom domaćina već u 4. minuti, kada je Darvin Nunjez (Darwin Nunez) čudesno zabio petom poslije također sjajnog dodavanja Mohameda Salaha.

Veliku grešku Tiboa Kurtoe (Thibaut Courtois) u 14. minuti iskoristio je Salah i udvostručio prednost domaćina.

Međutim, to nije pokolebalo Real, koji se vratio sjajnim golom Vinisijusa Žuniora (Vinicius Junior) u 21. minuti.

A onda je isti igrač u 36. minuti iskoristio veliku grešku Alisona (Alisson) i poravnao na 2:2.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, novi šok za domaće. Luka Modrić izveo je slobodan udarac s lijeve strane, a Eder Militao glavom zabio za potpuni preokret.

Tu se gosti nisu zaustavili, pa su u 55. minuti preko Karima Benzeme povećali prednost na 2:4.

Potpuni nokaut domaćina uslijedio je u 67. minuti, kada je Benzema svojim drugim golom pogodio za 2:5.

Nevjerovatno zvuči, ali to je najveći broj golova koje je Liverpul primio na svom stadionu u historiji evropskih takmičenja.

U drugoj večerašnjoj utakmici Napoli je kao gost slavio protiv Ajntraht Frankfurta s 0:2.

Gosti su imali priliku za vodstvo u 36. minuti, kada im je dosuđen penal, ali je Kevin Trap (Trapp) odbranio udarac Kviče Kvaratškelije (Khvicha Kvaratskhelia).

Ipak, Napolitanci su ubrzo došli do gola. Irving Lozano je pronašao Viktora Osimena (Victor Osimhen), koji je smjestio loptu u mrežu za 0:1.

Minut kasnije Osimen je ponovo zatresao mrežu domaćina, ali je ovaj put njegov gol poništen zbog ofsajda.

Domaćin je u 58. minuti ostao bez Randala Kolo Muanija, koji je dobio crveni karton.

Gosti su to iskoristili i u 65. minuti preko Đovanija Di Lorenca (Giovanni Di Lorenzo) stigli do drugog gola.

Revanš utakmice na programu su 15. marta.