Mladi "Zmaj" dvostruki strijelac u pobjedi Olimpije

Prvi golovi Admira Bristrića za tim iz Ljubljane

Slavlje igrača Olimpije. NK Olimpija

22.2.2023

Ljubljanska Olimpija je u meču 23. kola slovenačke Prve lige slavila domaću pobjedu nad Goricom rezultatom 4:3.

Dvostruki strijelac za domaći tim bio je mladi bh. reprezentativac Admir Bristrić (19), koji je pogađao za 3:1 u 50. i 4:1 u 58. minuti.

Bristriću su to bili prvi golovi za tim iz Ljubljane, u koji je došao ove zime iz Rijeke i do sada odigrao tri utakmice. Ovo je, pak, bila prva koju je počeo od prve minute.

Preostali strijelci za Olimpiju bili su Aldair (12.) i Mario Kvesić (17.), dok su za Goricu pogađali Dario Kolobarić (4.) i Alesandro Ahmetaj dva puta (Alessandro – 67., 90+1. p).

Osim Bristrića, koji je odigrao cijeli meč, za Olimpiju je danas nastupio još jedan mladi bh. reprezentativac Anes Krdžalić (18), koji je zamijenjen u 59. minuti.

Olimpiji je ovo bila 17. pobjeda, koja ju je ostavila na prvom mjestu s 13 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirano Celje.