Jubilej argentinskog čarobnjaka: Mesi postigao 700. gol u karijeri

Fudbaleri PSG-a vode protiv Marseja 2:0

Mesi: Postigao i 700. gol u klupskoj karijeri. SCREENSHOT/Twitter

26.2.2023

Fudbaleri PSG-a igraju derbi utakmicu 25. kola francuske Lige 1 protiv Marseja, a nakon prvog poluvremena pariška ekipa vodi 2:0.

Gostima iz Pariza je trebalo manje od pet minuta da potpuno nokautiraju Marsej, a za to su posebno zaslužni Lionel Mesi (Messi) i Kilijan Mbape (Kylian Mbappe).

Posebno ponosan može biti Lionel Mesi koji je postigao pogodak, a to je bio 700. klupski pogodak za argentinskog čarobnjaka u njegovoj bogatoj karijeri.

Mesi je gol postigao na asisitenciju Kilijana Mbapea, kojem je i on sam asistirao nekoliko minuta ranije.

Mesi je u svojoj 17 godina dugoj karijeri odigrao 840 utakmice do danas. Za Barcelonu je postigao 672 gola, dok je u dresu PSG-a postigao 28 i sigurno je da tu neće stati.