FA KUP

Ahmedhodžićev Šefild šokirao Totenhem, Mančester junajted slavio poslije preokreta

Član četvrte lige Engleske, ekipa Grimbsija je također prošla u četvrtfinale FA kupa

Ahmedhodžićev Šefild šokirao Totenhem. SCREENSHOT/Twitter

1.3.2023

Odigrane su četiri utakmice osmine finala FA kupa.

Šefild junajted, našeg Anela Ahmedhodžića,  je izbacio Totenhem, a pobijedili su rezultatom 1:0.

Apsolutni heroj "Oštrica" je bio Iliman Endiaje (Ndiaye) koji je u 77. minuti postigao gol kojim su prošli u sljedeću fazu ovog takmičenja.

Mančester junajted je slavio protiv Vest Hema poslije preokreta rezultatom 3:1.

Čekićari su poveli preko Saida Benrame (Benrahma) u 54. minuti.

Za potpuni preokret Junajtedu je trebalo 15 minuta. Prvo je u 77. minuti autogol postigao Ager (Aguerd), defanzivac Vest Hema.

U 90. minuti je Alehandro Garnačo (Alejandro Garnacho) fenomenalno pogodio za preokret, a u drugoj minuti sudijske nadoknade pobjedu je potvrdio Brazilac Fred.