Dosadna utakmica u Londonu: Krunićev Milan u četvrtfinalu

Gol iz prve utakmice presudio u ovom dvomeču

Krunićev Milan u četvrtfinalu Lige prvaka. AP

8.3.2023

Uzvratna utakmica osmine finala Lige prvaka između Totenhema i Milana se završila rezultatom 0:0. Aktuelni prvak Italije je tako prošao zbog gola Brahima Diaza iz prve utakmice na San Siru.

Na utakmici u Londonu nije viđeno puno prilika, a to je pogotovo odgovaralo gostima iz Italije koji su došli sa prednošću od jednog gola iz prve utakmice.

Nije uspio Totenhem da ozbiljno priprijeti Mainjanu (Maignan) u dobrom dijelu utakmice.

Brahim Diaz, strijelac gola iz prve utakmice, je u 51. minuti zaprijetio Forsteru, ali je golman Totenhema to odbranio bez većih problema.

U 64. minuti su imali prvu ozbilju priliku preko Pier-Emila Hojbjerga (Pierre-Emile Hojbjerg) koji je odlično šutirao, ali ga je u radosti spriječio francuski golman.

U 77. minuti je odbrambeni igrač Totenhema Kristijan Romero (Christian) dobio crveni i tu je moglo biti jasno kako će ovo završiti.