Okser šest utakmica bez poraza

Okser je u seriji je osvojio 10 bodova i izašao je iz zone ispadanja. Twitter

G. Š.

11.3.2023

U 27. kolu francuske Lige 1 Okser i Ren su remizirali najnepopularnijim rezultatom - 0:0.

Okser je već šestu utakmicu uzastopno preživio bez poraza. U toj seriji je osvojio 10 bodova i izašao je iz zone ispadanja, dok je sa druge strane Ren zaostao u borbi za četvrto mjesto. Sada ima četiri boda manje od Monaka i Lansa koji su na pozicijama tri i četiri.

Gotije Hajn je imao dve dobre šanse da postigne 100 gol za Okser, ali ih je propustio jer je prvi volej pogodio stativu, a zatim je jedan njegov šut otišao tik iznad prečke.

Hajn, Mbaje Nijang i Gaetan Peri su prijetili i u nastavku i predvodili su napad Oksera, dok je Ren imao problema da na sredini terena uspostavi kontrolu. No, do poluvremena nijedna ekipa nije imala šut u okvir gola.

Ren je tek poslije pauze počeo da prijeti, Baptist Santamarija je imao jednu dobru šansu ali je njegov šut odbranio Jonuc Radu. Perin je imao prvu šansu za Okser, ali iza toga nije više bilo prilika.