Marsej ispustio dva gola prednosti: Kolašinac se povrijedio

Sanjin Prcić ušao na teren u 61. minuti

Marsej ispustio dva gola prednosti. Screenshot/Twitter

12.3.2023

U posljednjoj utakmici 27. kola Marsej je na Velodromu dočekao Strazbur, a završena je rezultatom 2:2.

Fudbaleri s juga Francuske su od 29. minute igrali sa igračem manje nakon što je Leonardo Balerdi dobio crveni karton zbog povlačenja.

Marsej je poveo u 49. minuti nakon gola Čansela Mbembe (Chancel), koji je matirao golmana Strazbura, nakon što mu se lopta odbila u noge.

Sead Kolašinac, reprezentativac BiH, se povrijedio u 60. minuti. Uhvatio se za lijevu preponu, a nakon što mu je ukazana medicinska pomoć, odmah je napustio teren. Minut kasnije je na teren ušao i Sanjin Prcić u ekipi Strazbura.

Nakon reakcije VAR-a u 75. minuti, dosuđen je penal za domaću ekipu koji je realizovao Aleksis Sančez (Alexis Sanchez).

Žan-Ude Ahulu (Jean-Eudes Aholou) je uspio za samo dva minuta poravnati, golovima u 88. i 89. minuti.

Marsej je trenutno drugi sa 56. bodova, dok je Strazbur 15. sa 23 osvojena boda.