KVALIFIKACIJE ZA EURO 24

Debitant Vipotnik pokorio Astanu: Slovenija slavila poslije preokreta

Fudbaleri Slovenije ostvarili su bitnu pobjedu na startu takmičenja u H grupi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo

Slovenija slavila protiv Kazahstana. AP

23.3.2023

Fudbaleri Slovenije su ostvarili bitnu pobjedu na startu takmičenja u H grupi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, pošto su kao gosti u Astani savladali Kazahstan rezultatom 1:2.

Poslije prvih 45 minuta ništa nije obećavalo pobjedu izabranicima Matjaža Keka. Domaćin je postigao gol u 24. minuti, a strijelac je bio Maksim Samorodov. Bio je to i prvi pogodak u kvalifikacijama za EURO 2024.

Od početka drugog poluvremena Slovenci su zaigrali puno bolje. U 47. minuti su došli i do izjednačenja, jer je korner Gnezda-Čerina u gol pretvorio David Brekalo, koji je u 5. minuti zamijenio povrijeđenog Blažiča.

Na odluku se čekalo do 78. minuta. Kontra Slovenaca je završena golom Žana Vipotnika, kojem je ovo bio debi.

U završnici utakmice Kazahstanci su pokušali da dođu do boda, ali je Jan Oblak sa dvije odlične odbrane spasio gol Slovenije.

Kazahstan u nedjelju dočekuje Dansku, a Slovenija u Ljubljani selekciju San Marina.