Šou Francuza u Parizu: Embape i družina ponizili Nizozemsku

Odlična predstava još jednom izabranika Didijea Dešampa i dokaz da ih nije omela priča oko novog kapitena

Francuska i Mbape ponizili Nizozemsku u Parizu. AP

24.3.2023

Francuska reprezentacija je večeras slavila protiv Nizozemske rezultatom 4:0 na "Stade de France" u Parizu.

Šou je započeo Antoan Grizman (Griezmann) golom već u 2. minuti, nakon što je lijepo ispratio loptu koju je poslao Kilijan Mbape (Kylian Mbappe) u šesnaesterac.

Igrala se 8. minuta kada je drugi gol na utakmici postigao Dajo Upamekana (Dayot Upamecano) koji je na odbijenu loptu natrčao i posrpemio je u gol Nizozemske.

U 21. minuti je već viđen potpo Nizozemaca, pošto je Mbape sada bio u ulozi strijelca pogotka, a golman Silesen (Cillesen) je morao treći put vaditi loptu iz svoje mreže.

Do 88. minute nije viđeno previše prilika, ali onda je još jednom Mbape pogodio za konačnih 4:0. Memfis Depaj (Memphis Depay) je imao priliku da postigne počasni pogodak sa 11 metara, ali je to golman Majk Mainjan (Mike Maignan) odbranio.

U drugoj utakmici grupe B Grčka je slavila protiv Gibraltara 3:0.