Kvalifikacije za EURO 2024: Portugal deklasirao Luksemburg

H. J. I.

26.3.2023

Selekcija Portugala je u grupi "J" deklasirala Luksemburg rezultatom 6:0.

Efikasnu partiju imao je Kristijano Ronaldo (Cristiano).

U 9. minuti iskoristio je odlično proigravanje Mendesa za 1:0. Samo šest minuta kasnije bilo je 2:0 a strijelac je bio Joao Feliks (Felix). Na 3:0 povisio je u 18. minuti asistent kod Feliksovog gola Bernardo Silva. Do poluvremena bilo je 4:0 poslije akcije dojučerašnjih saigrača iz Mančester junajteda. U 31. minuti Bruno Fernandes proigrao je Ronalda, za njegov drugi gol na susretu.

Zatišje je trajalo u Luksemburgu do 77. minute. Tada je Otavio povisio na 5:0 na asistenciju Rafaela Leaoa, koji je u ovom susretu tražio izlazak iz krize u kojoj se nalazi na klupskom nivou. Zbog toga mu je dopušteno da izvede penal u 85. minuti (a i zbog činjenice da su van igre bili i Ronaldo u Bruno Fernandes). Međutim, nije uspio da realizuje jedanaesterac. Ipak, prvotimac Milana uspio je da postigne gol za konačnih 6:0.