KUP NJEMAČKE

Frajburg u sudijskoj nadoknadi do velike senzacije: Bajern poražen na domaćem terenu 1:2

I kada su svi očekivali sudijski zvižduk Musijala je igrao rukom u vlastitom šesnaestercu

Frajburg slavi veliku pobjedu. AP Photo/Matthias Schrader

S. S.

4.4.2023

Fudbaleri Bajerna iz Minhena ispali su iz Kupa Njemačke, nakon što ih je u Minhenu u četvrtfinalu ovog takmičenja savladala ekipa Frajburga.

Gol za pobjedu je stigao u sudijskoj nadoknadi, kada su gosti bili sigurni iz penala.

Poveli su domaći golom štopera Upamekana u 19. minutu, ali su dobili odgovor samo osam minuta kasnije kada je Hofler zatresao mrežu Zomera.

Činilo se da će tim iz Minhena da postigne svakog momenta drugi gol, ali do toga nije došlo.

I kada su svi očekivali sudijski zvižduk Musijala je igrao rukom u vlastitom šesnaestercu. Holer je sa jedanaest metara gađao u gornji lijevi ugao, a Zomer je bio nemoćan.

Tako je trener Bajerna Tomas Tuhel, nakon uspjeha u debiju protiv Dortmunda, napravio veliki kiks.