KUP ITALIJE

Džeku zamijenio Lukaku, koji je spasio Inter poraza, a onda dobio i crveni karton

Juventus je poveo u 83. minuti, a do poravnanja je Inter stigao u sudijskoj nadoknadi

Lukaku heroj Intera. Facebook / Inter

S. S.

4.4.2023

Fudbaleri Juventusa i Intera odigrali su neriješeno 1:1 u prvom meču polufinala Kupa Italije, a revanš se igra 26. aprila u Milanu.

Već u četvrtom minutu Di Marija je pokušao sa ivice kaznenog prostora da postigne gol, ali je lopta završila pored stative.

Nakon pola sata igre dogodila se sporna situacija u kaznenom prostoru, Inter je tražio penal zbog prekršaja, ali je sudija poslije konsultovanja VAR-a, odlučio da neće biti kazne za Juventus.

Pred kraj prvog dijela meča Dimarko je bio u šesnaestercu, primio odličan pas i pucao, ali šut izblokiran.

Promašen zicer

Po povratku na teren Miktarijan je promašio zicer, a lopta je završila pored desne stative.

Kvadrado je potom poslao jak šut sa desne strane, malo je nedostajalo da to bude prvi gol na meču, ali ipak je mreža ostala mirna.

Juventus je bio konkurentniji tim na ovom meču i potvrda je konačno stigla u 83. minutu. Kvadrado se našao na pravom mjestu, primio loptu na desnoj strani i jako šutirao iz kaznenog prostora za 1:0.

Dosuđen penal za Inter

Sve je šokirala odluka sudije da u trećem minutu nadoknade dosudi penal za Inter, zbog igranja rukom Bremera.

Lukaku je lako realizovao penal i izjednačio na 1:1.

Ovo je kao i na prethodnom meču ova dva tima ponijelo igrače, koji su se međusobno gurali i vrijeđali. Lukaku je dobio crveni karton, ali već je sve bilo gotovo. Po završetku meča, Handanovič i Kvadrado međusobno su se zamjerili jedan drugom, a sudija nije oklijevao da pokaže crveni karton obojici.

Kapiten Zmajeva Edin Džeko je igrao do 69. minute, kada je ušao Lukaku.