EUROLIGA

Partizan pobjedom u Kneževini osigurao plej of

Partizan je još jednom odigrao odlično u utakmici koja im je bila bitna, a poveli su ih Ledej i Aleksa Avramović

Partizan: Pobjedom osigurali plej of. KK Partizan

7.4.2023

Ekipa Monaka je na domaćem parketu poražena od Partizana rezultatom 84:88 (22:18, 13:24, 21:20, 28:26).

Domaća ekipa je mnogo bolje ušla u utakmicu, pošto su startovali utakmicu serijom 12:2. Ulaskom Alekse Avramovića stvari su se dosta promijenile. Partizan je prvo spustio razliku, a onda u drugoj četvrtini totalno preokrenu, nevjerovatnom serijom Avramovića.

Početkom treće četvrtine Partizan je još više povećao svoju prednost, koja je išla i do 15 poena razlike, ali se Monako polako krenuo vraćati u utakmicu.

To im je pošlo za rukom, pošto su na 3 minute do kraja poveli. Ipak, to je bilo nedovoljno, jer su gosti iz Beograda na kraju bili pribraniji i poslije završnice koja je bila puna slobodnih bacanja, su uspjeli sačuvati živce i upisati bitnu pobjedu.

Najefikasniji u dresu Partizana su bili Zek Ledej (Zach Leday) i Aleksa Avramović sa po 22 poena.

Za Monako je najbolji bio Eli Okobo (Elie) sa 23 postignuta poena.

Partizan je ovom pobjedom osigurao prolazak u plej of, dok je Monako siguran na četvrtoj poziciji.