Bitna pobjeda Tuzla Cityja: Ni igrač više nije pomogao Željezničaru

Tuzla City je na Grbavici uspjela osvojiti bitne bodove u borbi za opstanak

Tuzla City: Bitni bodovi u borbi za opstanak - Avaz
+3

8.4.2023

Fudbaleri Tuzla Cityja su uspjeli slaviti na teškom gostovanju na stadionu Grbavica protiv ekipe Željezničara. Rezultat na kraju utakmice je glasio 0:1.

Izabranika Miljenka Bošnjakovića je bio golman Nevres Fejzić.

Ipak, onaj koji je donio tri boda je 20-godišnji Harun Karić, koji je u 24. minuti uspio matirati golmana domaće ekipe Josipa Bendera. Na centaršut Ajdina Nukića je mladi veznjak šutirao glavom, lopta se odbila od Amara Drinu i prevarila golmana.

U 60. minuti su gosti ostali sa igračem manje, pošto je Alasan Diabi (Alassane Diaby) dobio drugi žuti karton.

Fudbaleri Željezničara su do kraja utakmice prijetili, ali je golman Fejzić branio sve što su fudbaleri Željezničara uputili prema njemu.

Odlično odrađena utakmica gostiju - Avaz

Željezničar je sada 5. sa 39 bodova, dok je Tuzla City sedmi sa 27 osvojenih bodova i sada su dosta sigurniji.