ČETVRTFINALE

Tok utakmice / Liga prvaka: Mančester siti - Bajern, Benfika - Inter: Siti demolirao Bajern, Inter sa prednošću pred uzvrat

Barela i Rodri heroji trenutnog dijela utakmica Lige prvaka

Siti: Potopio Bajern na Etihadu. AP

11.4.2023

Na programu su dvije utakmice četvrtfinala u kojim na stadionu Etihad igraju Mančester siti i Bajern Minhen, te na Stadionu svjetlosti Benfika i Inter, našeg Edina Džeke.

Fudbaleri Sitija su u osmini finala slavili protiv RB Lajpciga rezultatom 8:1, dok je Bajern prošao PSG rezultatom 3:0. Ove ekipe su se u Ligi prvaka sudarile šest puta, a svaki put je to bilo u grupnoj fazi. I jedna i druga ekipa imaju po tri pobjede.

Benfika je u prošloj fazi bila bolja od Klub Briža ukupnim rezultatom 7:1. Inter je bio bolji od Porta 1:0. Oni su igrali samo jednom i to je bilo u finalu Lige prvaka za sezonu 1964/65. U toj utakmici je Inter slavio rezultatom 1:0.

FT - Gotovo je u Mančesteru. Gotovo je i u Londonu

90' - Četiri minute nadoknade u Lisabonu. Tri u Mančesteru.

87' - Privode se utakmice kraju, ali ne nedostaje dobrih prilika.

86' - Odlična prilika za Siti da dođe i do četvrtog gola. Sreća da je Zomer relativno raspoložen, mogao je Bajern i više golova primiti.

82' - Inter ima penal! GOLLLL! Vodi Inter 2:0. Romelu Lukaku je postigao gol i gosti su sada sigurni.

80' - VAR pregleda potencijalni penal za Inter.

76' - Halaaaaand!!! 3:0 je za Siti. Kakav potop Bavaraca.

75' - Alvarez je imao priliku da donese prednost od 3 gola Sitiju, ali brani Zomer.

70' - Kakva greška Upamekana... Vodi Siti 2:0. Haland je ubacio, a Bernardo Silva je zakucao loptu glavom i probio Zomera.

67' - Alvarez je zamijenio De Brujnea.

65' - Brani Vlahodimos! Mihatrijan je probao matirati golmana Benfike poslije odlične akcije, ali je uspio da ga zaustavi Grk.

62' - Izlazi Edin Džeko, ulazi Romelu Lukaku. Izlazi i Lautaro, umjesto njega će ući Korea.

60' - Kakav dribling Bernarda Silve, ali loš udarac poslije toga i Bajern je siguran.

57' - Dias je šutirao nakon centaršuta De Brujnea, lopta je išla po sredini gola i Zomer je odbranio. Korner za Siti.

57' - Steže obruč Benfika ispred gola Onane.

55' - Kakva prilika za Benfiku. Sreća za Inter da su se zbunili domaći fudbaleri. Nisu uspjeli da se dogovore ko će šutirati i otklonili su opasnost Neroazuri.

54' - Probudio se Bajern. Mnogo su bolje krenuli u drugo poluvrijeme.

51' - Vodi Inter. Odličan centaršut Bastonija i glavom pogađa Barela.

48' - Sane raspoložen za igru. Sada ga je Ederson spriječio u postizanju gola.

48' - Prvi žuti i na Sitiju. Bernardo Silva je s leđa oborio Musijalu.

47' - Odličan pokušaj Sanea.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Poluvrijeme u Lisabonu. Poluvrijeme je i u Mančesteru

42' - De Ligt se povrijedio. Vidjet ćemo da li je ozbilnjije, ukazuje mu se pomoć pored terena.

40' - Di Marko sada pokušava direktno iz kornera. Nimalo naivan pokušaj.

39' - Džeko ljut na Di Marka. I s pravom! Lijevi bek konstantno fula tajming za pas.

34' - Kakva odbrana Zomera. Sa poda je poslije kontakta sa Grilišem, odbranio Gundoganu nogom.

33' - Utakmice obiluju šansama u posljednjim minutama. Ubrzale su se utakmice.

29' - Majkl Oliver se konsultovao sa VAR-om oko sumnjive situacije u šesnaestercu Intera, ali od toga nema ništa.

27' - Vodi Siti. Kakav pogodak! Kakav projektil Španca Rodrija. Lijevom nogom je matirao Zomera. Gol pogledajte ovdje

25' - Kakav pokušaj Aćerbija. Sa 35 metara je probao matirati golmana Benfike, ali je lopta otišla tik iznad prečke.

22' - Žuti karton za Antonija Silvu iz Benfike. Neoprezan start nad Martinezom.

21' - Odlična sada akcija za Siti. Haland nije baš najbolje šutirao iako je imao puno prostora.

19' - Pokušava sada Žoao Mario za Benfiku. Domaćini puno bolji na početku utakmice.

15' - Kakva prilika sada za Benfiku. Loše ispucavanje igrača Intera, koji je spustio Rafi Silvi loptu, ali se istakao i Onana.

14' - Velika prilika za Halanda! Poigravao se Zomer na liniji svog gola, ali je Norvežanin bio sekundu prespor.

11' - Pokušao je Dejvis za Bajern, ali je lopta otišla daleko pored gola Edersona.

7' - Dobra prilika za Siti. De Brujne je ubacio loptu, ona je preletjela Halanda, a Gundogan je šutirao glavom preko gola.

7' - Početno odmjeravanje snaga u Lisabonu.

5' - Imamo i prvi udarac na Etihadu. Haland je zaprijetio Zomeru.

3' - Poigravaju se igrači Sitija u svom šesnaestercu, ali su se uspjeli snaći. Morat će Akanđi biti oprezniji u nastavku utakmice.

1' - Odmah gužva u šesnaestercu Bajerna, ali ništa ozbiljnije se nije desilo.

1' - Počele su utakmice u Lisabonu i Mančesteru.

20:57 - Igrači su izašli na teren. Sluša se himna Lige prvaka.

20:45 - Igrači Bajerna se zagrijavaju na stadionu Etihad pred početak duela sa Građanima.

20:35 - Pozdrav legendi, Olivera Kana i Pepa Gvardiole

20:25 - Igrači su stigli na stadion u Lisabonu

20:15 - Benfika je blagi favorit u duelu sa Interom. Nalaze se u odličnoj formi u evropskim takmičenjima, pošto su na prethodnih 12 utakmica ove sezone, slavili 10 puta i dva puta remizirali.

20:05 - Halandovih pet golova protiv Lajpciga u osmini finala.

19:55 - Edin Džeko počinje utakmicu u Lisabonu

Inter:

Onana, Darmian, Aćerbi, Bastoni, Damfris, Barela, Brozović, Mihtarijam, Di Marko, Lautaro Martinez, Džeko

Benfika:

Vlahodimos, Žilberto, Antonio, Morato, Grimaldo, Florentino, Čikinjo, Aursnes, Žoao Mario, Rafa, Ramos

Bajern Minhen:

Somer, Pavar, Upamekano, De Ligt, Dejvis, Kimih, Gorecka, Sane, Musiala, Koman, Gnabri

Mančester siti:

Ederson, Stons, Akanđi, Diaš, Ake, Rodrigo, De Brujne, Gundogan, Bernardo, Griliš, Haland

Na portalu Avaza od 21 sat pratite tekstualni prijenos prvih utakmica četvrtfinala Lige prvaka između Mančester sitija i Bajerna, kao i Benfike i Intera.