IZLAZAK IZ KRIZE

Sarajevo suvereno slavilo protiv Leotara rezultatom 3:0

Bordo tim je u vodstvo doveo Ziljkić koji je na sjajan način matirao golmana Puletića

Oliveira postiže gol za 3:0. FK Sarajevo

D. H.

15.4.2023

Fudbaleri Sarajeva su današnjom pobjedom u Trebinju nad ekipom Leotara rezultatom 3:0 na najbolji način izašli iz krize i ponovo se uključili u borbu za plasman u evropska takmičenja.

Nakon iznenađujućeg domaćeg remija sa Slogom u Zenici u prošlom kolu, pobjeda se za Bordo tim u ovom meču nametala kao imperativ, a taj su cilj izabranici Mirze Varešanovića szvereno ispunili.

Bordo tim je u vodstvo doveo Ziljkić koji na sjajan način matirao golmana Puletića.

Do kraja prvog dijela Ziljkić je nakon sjajne pete Avramovskog mogao udvostručiti prednost, no ostalo je 0:1.

U nastavku Sarajevo je nastavilo sa napadima, a kao plod takve igre stigla su još dva pogotka u mreži Trebinjaca.

U 59. minuti Martinović je glavom pogodio nakon kornera koji je izveo Vrančić za veliko slavlje gostujućih navijača koji su u velikom broju stigli na stadion Police.

Pred sami kraj susreta Brazilac Oliveria je postigao jedan od najljepši golova sezone kada je pogodio sa nekih 25 metara za konačnih 3:0 i velika tri boda Sarajeva.

Sarajevo je šesto na tabeli sa 39 bodova, što je svega dva boda manje od četvrtog mjesta koje dijele Željezničar i Široki Brijeg.