Inter na domaćem terenu doživio treći uzastopni poraz

Sa održane utakmice. AP

A. O.

16.4.2023

Nogometaši Monze jučer su iznenadili Inter u gostima te su u Milanu slavili 1:0, u dvoboju 30. kola talijanske Serie A, a Inter je time upisao treći domaći prvenstveni poraz u nizu.

U nijednoj od tih utakmica nije čak ni postigao pogodak, a to mu se nikad ranije nije dogodilo u Serie A.

Ovim porazom Inter je ostao tek na petom mjestu skale. Ranije su ih pobijedili Juventus i Fiorentina, prenosi Index.hr. Monza se podigla na 12. mjesto. Većinu utakmice Inter je jalovo napadao, a mreža se jedino zatresla na drugoj strani. U 78. minuti, nakon kornera, 32-godišnji Kaldirola (Caldirola) je glavom zakucao loptu u domaću mrežu. Njemu je to bio premijerni pogodak ove sezone u prvenstvu te treći u karijeri u Serie A.

Trener Intera Simon Inzagi (Simone Inzaghi) mnoge je svoje glavne igrače uveo u igru tijekom drugog poluvremena čuvajući ih za četvrtfinalni uzvrat Lige prvaka protiv Benfice. Tako je i hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović u igru ušao u 71. minuti.