ENGLESKA PREMIJER LIGA

Salah heroj Liverpula: Lester pobjedom pobjegao sa dna tabele

Kolo je donijelo nekoliko zanimljivih rezultata, a prednjačila je utakmica odigrana na Enfild roadu

Liverpul: Slavio protiv Notingema. AP

22.4.2023

Fudbaleri Liverpula su na Enfild roadu dočekali Notingem Forest u okviru 32. kola engleske Premijer lige. Redsi su slavili rezultatom 3:2.

Svi golovi viđeni su u drugom poluvremenu, a prvi je viđen u 47. minuti i strijelac je bio Diogo Žota (Jota). Četiri minute kasnije za Notingem je izjednačio Niko Vilijams (Neco Williams), bivši igrač Liverpula.

Žota je svojim drugim golom i najljepšim golom na utakmici ponovo donio prednost Liverpulu, ali nije jedini koji je postigao lijep gol. Morgan Gibs Vajt (Gibbs-White) se u 67. minuti najbolje snašao i volejom u padu pogodio za izjednačenje.

Mo Salah je postavio konačnih 3:2 golom u 70. minuti poslije jednog slobodnog udarca.

Liverpul je trenutno 6. sa 50 osvojenih bodova, dok je Notingem 19.

Tome nije pomogla ni pobjeda Lestera, jedna od rijetkih ove sezone, nad Vulvsima.

Nije počelo sve bajno za "Lisice" pošto su primili gol u 13. minuti, a strijelac je bio Mateus Kunja (Cunha).

Lester je uspio izjednačiti do poluvremena preko Kelečija Ihenača (Kelechi Iheanacho) koji je bio siguran sa bijele tačke. Konačnih 2:1 je postavio Timoti Kastanj (Timothee Castagne) u  75. minuti.

U preostalim utakmicama su remizirali Brentford i Aston Vila (1:1), odnosno Kristal Palas i Everton (0:0). U ranije završenom duelu je slavio Fulam protiv Lidsa (2:1).