FA KUP

Mančester siti u finalu: Marez het-trikom izbacio Ahmedhodžićev Šefild

Građani su riješili polufinalnu utakmicu u svoju korist i sada čekaju pobjednika sutrašnjeg duela između Mančester junajteda i Brajtona

Mančester siti na krilima Mareza u finalu FA kupa. AP

22.4.2023

Odigrana je prva od dvije polufinalne utakmice FA kupa. U susretu koji su na Vembliju igrali Mančester siti i Šefild, slavili su Građani rezultatom 3:0.

Siti je bio dominantan od početka utakmice, a poveli su u 43. minuti. Rijad Marez (Riyad Mahrez) je pogodio sa bijele tačke i doveo ih u prednost.

Alžirac je poduplao u 61. minuti. Solo prodor, nakon što je prihvatio loptu na centru igrališta, je završio lijepo plasiranim udarcem, koji je golmana Šefilda ostavio ukopanim.

Konačnih 3:0 je postavio u 66. minuti. Džek Griliš (Jack Grealish) je provukao loptu između dva igrača, ona je stigla do Mareza koji je odlično zakucao loptu sa 10 metara.

Anel Ahmedhodžić je na terenu proveo 76 minuta u porazu njegovih Oštrica.

Mančester siti u finalu čeka boljeg iz sutrašnjeg duela između Brajtona i Mančester junajteda.