SUPERLIGA SRBIJE

Crvena zvezda je prva ekipa koja je osigurala Ligu prvaka

Zvezda: Prva ekipa koja je osigurala grupnu fazu Lige prvaka. Telegraf.rs / Mileta Mirčetić

22.4.2023

Crvena Zvezda je večeras pobijedila TSC iz Bačke Topole sa 4:1 i tako osigurala šesti naslov prvaka Srbije u nizu.

Zvezdi je za slavlje bio potreban i bod, ali su oni sa stilom proslavili novu titulu.

Gosti iz Bačke Topole su trenutno u borbi za drugo mjestu, te su od prve minute krenuli agresivno, što im je za nagradu donijelo gol, kada je Đakovac pogodio u 20. minuti.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Bukari je pogodio za 1:1. Isti igrač je sa dva gola u drugom poluvremenu ovjerio titulu Zvezde, a jedan gol je i djelo Kange.

Zvezda je nakon 31. odigranog kola uvjerljivo prva sa 85 bodova, dok TSC ima 62, koliko i Čukarički, dok Partizan ima samo 57, što je dovoljno tek za četvrto mjesto.

Zvezda je tako postala prvi tim koji se plasirao u grupnu fazu naredne sezone Lige prvaka, dok će drugoplasirani u Srbiji igrati kvalifikacije za Ligu prvaka.

U narednom kolu Zvezdu očekuje vječiti derbi s Partizanom, ali će to za njih biti duel bez rezultatskog značaja.