Marsej nakon 16 godina savladao Lion na gostujućem terenu

Marsej je uspio pobijediti Lion na gostujućem terenu prvi put poslije 16 godina

Lion i Marsej. AP

23.4.2023

Utakmica 32. kola francuske Lige 1 između Liona i Marseja, našeg Seada Kolašinca, završila pobjedom gostiju. Rezultat na kraju utakmice je glasio 1:2

Prvi su zadali udarac gosti. U 44. minuti je Žordan Veretu (Jordan Veretout) sjajno izbacio Aleksisa Sančeza (Alexis Sanchez), udarac Čileanca je sjajno odbranio golman Lopes, ali je na odbijenu loptu natrčao Čengiz Under (Cengiz) i zakucao je u mrežu.

Konačni rezultat je postavio Aleksander Lakazet (Alexander Lacazette) u 68. minuti. Korentan Toliso (Corentin Tolisso) je uputio centaršut, odbrana Marseja loše reagovala i Lakazet je pospremio loptu u mrežu iza golmana Lopeza.

Ključni detalj se desio u trećoj minuti sudijske nadoknade. Malo Gusto je nakon odbijene lopte loše reagovao i pogodio sopstvenu mrežu.

Kolašinac je na terenu proveo svih 90 minuta.

Marsej je ovom pobjedom nastavio pohod za PSG-om koji im bježi osam bodova. Lion je 7. sa 50 osvojenih bodova i trebat će im pravo čudo da izađu u Evropu naredne sezone.