BUNDESLIGA

Nevjerovatan kiks Borusije, Salihamidžić i Bajern dobili priliku da ponovo dođu na vrh

"Milioneri" sada imaju dva boda više od Bavaraca, ali i utakmicu više

Sa meča u Bohumu. Focus.de

28.4.2023

Fudbaleri Borusije Dortmund su kiksali na gostovanju kod Bohuma i odigrali svega neriješeno (1:1) u okviru 30. kola njemačke Bundeslige.

"Milioneri" su bili veliki favoriti uoči ovog duela, ali na kraju su uspjeli osvojiti samo bod i tako zakomplikovati svoju borbu za titulu prvaka Njemačke.

Bohum je poveo već u 5. minuti preko Entonija Losile (Anthony Losilla), no dvije minute je trajala radost domaćih, jer je u 7. pogodio Kerim Adejemi (Adeyemi).

Iako se činilo da ćemo gledati pravu golijadu u Bohumu, ispostavilo se da je Adejemi već u 7. minuti postavio konačan rezultat.

Borusija je napravila veliki kiks. Sada ima samo dva boda više od Bajerna, ali i utakmicu više. Bavarci će u nedjelju protiv fenjeraša (Hertha, 15:30) imati priliku da preteknu Borusiju i dođu na prvo mjesto Bundeslige četiri kola do kraja prvenstva.