Hadžiahmetović pogodio u istanbulskom derbiju i srušio lidera Turske

Bešiktaš je nakon ove pobjede treći na tabeli s pet bodova

Hadžiahmetović: Matirao Musleru. Twitter / Fanatik.tr

30.4.2023

Bh. reprezentativac Amir Hadžiahmetović junak je pobjede Bešiktaša u velikom istanbulskom derbiju protiv Galatasaraja (3:1) u okviru 32. kola turske lige.

Galata je povela golom Maura Ikardija (Icardi) u 20. minuti. Bešiktaš se vratio 15 minuta kasnije preko marokanskog defanzivca Romaina Saisa (Saiss).

"Crno-bijeli" su do preokreta stigli u 58. minuti kada je bh. reprezentativac Amir Hadžiahmetović ukrao loptu Oliveiri, a onda matirao Fernanda Musleru.

Ovo je bio prvi gol za Hadžiahmetovića u dresu Bešiktaša u koji je stigao zimus iz redova Konjaspora.

Konačnih 3:1 postavio je Vinsent Abubakar (Vincent Aboubakar) u sudijskoj nadoknadi utakmice.

Bešiktaš je nakon ove pobjede treći na tabeli s pet bodova manje od prvoplasiranog Galatasaraja, a dva od drugoplasiranog Fenerbahčea.