"MODRI" BEZ PREMCA

Dinamo potvrdio dominaciju u Hrvatskoj i osvojio šestu uzastopnu titulu

Derbi na Poljudu nije opravdao očekivanja, ali je timu sa Maksimira bio dovoljan bod za novi naslov prvaka

"Modri" došli do šeste uzastopne titule. Facebook

30.4.2023

Dinamo Zagreb je novi-stari prvak Hrvatske. Da će "Modri" odbraniti naslov postalo je jasno nakon remija sa Hajdukom (0:0) u 32. kolu HNL-a.

Derbi na Poljudu nije opravdao očekivanja. Bio je poprilično negledljiv, ali je Dinamo uradio ono zbog čega je došao - nije izgubio i tako je ovjerio novi naslov prvaka, šestog uzastopnog.

Tim iz Splita je uspio zatresti mrežu Livakovića u 23. minuti susreta, ali je njihov gol poništen radi ofsajd pozicije nakon asistencije VAR sobe.

Imao je Dinamo u finišu prvog poluvremena priliku, ali je Špikić loše šutirao iz izgledne prilike.

U drugom poluvremenu po jedna dobra prilika za obje ekipe, kod Hajduka Sahiti nije bio precizan dok se kod Modrih priliku propustio Špikić.

Igrao se 83. minut, a najbolju šansu za Dinamo na čitavom meču propustio je Ivanušec.

Reprezentativac BiH Luka Menalo je ovaj meč ogledao sa klupe za rezerve igrače.

Dinamo je tako nastavio dominaciju u hrvatskom fudbalu koja traje još od titule Rijeke 2017. godine.