Juniori Sarajeva ponovo osvojili Kup Bosne i Hercegovine

Na tribinama u Trening centru bili su, između ostalih, Hadžibegić, Varešanović i Pranjić

Sa utakmice u Zenici - Avaz
+1

3.5.2023

Juniori Sarajeva osvojili su Kup BiH nakon što su savladali ekipu Slobode (1:0) na terenu Trening centra FSBiH.

Junak bordo tima bio je Talha Tabaković koji je u 87. minuti postigao gol vrijedan trofeja.

Na tribinama u Trening centru FSBiH bio je selektor reprezentacije BiH Faruk Hadžibegić, trener prvog tima Sarajeva Mirza Varešanović, kao i šef stručnog štaba seniora Slobode Danijel Pranjić.

Hadžibegić u društvu Varešanovića. FSBiH

Inače, u prvih pola sata ovog meča skoro nijedna šansa. Sarajevo je bolje otvorilo drugo poluvrijeme, no nije uspjelo ozbiljnije da zaprijeti golu Tuzlaka. Iako je Sarajevo u prvih 20-ak minuta bilo bolje, Sloboda je imala nekoliko sjajnih šansi.

I onda momenat odluke. Rezervista Tabaković pogađa za pobjedu i trofej Kupa BiH.