Sloga pobijedila nakon preokreta: Tuzla City u problemu

Ekipa Bošnjakovića se ovim porazom vratila u borbu za opstanak, nakon što su nekoliko prethodnih kola izgledali sigurno

Sloga: Upisali bitne bodove u borbi za opstanak - Avaz
+5

6.5.2023

Tuzla City je ugostila ekipu Sloge na Tušnju u okviru 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Sloga je slavila rezultatom 1:2 nakon preokreta.

Igrala se 12. minuta kada je Damir Mehidić uputio centaršut, a Milan Milanović nesretno poslao loptu u sopstveni gol za vodstvo Tuzla Cityja.

Nisu dugo mogli slaviti, pošto je Sloga iz prve prilike uspjela da pogodi za izjednačenje. Loša reakcija odbrane Građana, koju je iskoristio napadač gostiju Mario Krstovski i vratio sve na nulu.

Ključni detalj je viđen u 85. minuti. U sjajnoj kontri strijelac prvog gola, Krstovski, pronašao je Luku Kulenovića koji je pogodio mrežu Fejzića za puni plijen.

Sloga i Tuzla City su sada bodovno izjednačeni, pošto obje ekipe imaju po 31 bod. Do kraja lige su preostala tri kola i jedino je tačno da niko nije siguran u borbi za opstanak.