Hrvat mogao donijeti titulu Rakovu: Sada ga svi ismijavaju zbog promašaja sezone

Rakovu je bio potreban bod kako bi osigurali titulu tri kola prije kraja sezone

Tudor: Promašio prazan gol. Screenshot

7.5.2023

Poljska je danas mogla krunisati novog prvaka. Rakovu, za koji brani Vladan Kovačević, bio je dovoljan samo bod na gostovanju kod Korone Kielce u 31. kolu Ekstraklase kako bi osigurali titulu, ali ga nisu osvojili.

Domaći fudbaleri su pobijedili 1:0 zahvaljujući golu Jakuba Lukovskog (Lukowski) iz penala u 34. minuti.

Hrvatski fudbaler Fran Tudor je u 95. minuti imao šansu pogoditi za 1:1 i donijeti titulu svojoj ekipi. Potpuno neometan je pucao na prazan gol iz velike blizine, ali se lopta otkotrljala pored stative, a Tudor se na podu u nevjerici uhvatio za glavu. Ovaj promašaj bi mogao biti promašaj sezone.

[Ekstraklasaboners] Fran Tudor (Raków Częstochowa) open goal miss vs Korona Kielce, 90+5' (Polish Ekstraklasa). Raków needed a draw to secure first championship in club's history.
by u/4gjdtokurwa in soccer

U Rakovu ne bi trebali biti previše očajni zbog ovog promašaja jer će svakako postati prvaci ako Legia danas ne pobijedi na gostovanju kod trećeplasiranog Pogona. Čak i ako pobijede, njima je potrebno da osvoje samo bod u naredna tri kola.