LIGA 1

Nema Mesija, nema problema: Mbape i družina slavili i približili se tituli

Ova utakmica je izrazito bila bitna za Svece poslije svih turbulencija koje su proživjeli u nekoliko prethodnih sedmica

Mbape: Postigao gol. AP

7.5.2023

Fudbaleri PSG-a su slavili na gostovanju kod Troja rezultatom 1:3. Ova utakmica je izrazito bila bitna za Svece poslije svih turbulencija koje su proživjeli u nekoliko prethodnih sedmica.

Poveli su preko Kilijana Mbapea (Mbappe) u osmoj minuti i to je jedini pogdak iz prvog poluvremena.

Vitinja (Vitinha) je poduplao u 59. minuti. Utakmicu je zakomplikovao veznjak Egzejvier Šavelerin (Xavier Chavalerin) u 83. minuti kada je smanjio vodstvo Parižana, ali je Fabian Ruiz samo tri minute kasnije postavio konačan rezultat.

PSG sada ima šest bodova ispred prvog pratioca ekipe Lensa, koji je slavio protiv Marseja sinoć. I preostalo im je da osvoje šest bodova u posljednja četiri kola kako bi osigurali novu titulu prvaka Francuske.