Spektakularan dan u Engleskoj: Na tri utakmice viđen čak 21 gol

Slavlje igrača Notingema. Twitter

9.5.2023

Nestvarne tri utakmice odigrane se u Premijer ligi, a ukupno je viđen 21 gol.

Nakon pobjede Fulema nad Lesterom (5:3) i Everton je priredio "petardu" Brajtonu (5:1), a za kraj spektakularnog dana Notingem Forest je slavio protiv Sautemptona sa 4:3.

"Šumari" su poveli u 18. minuti preko Taiva Avonija (Taiwo Awoniyi), a isti igrač je povisio prednost svog tima samo tri minute kasnije.

Sautempton se vraća u 25. minuti preko Karlosa Alkaraza (Carlos Alcaraz), argentinskog veznjaka koji ima isto ime i prezime poput sjajnog mladog španskog tenisera.

Ipak, Notingem je na odmor otišao s dva gola prednosti pošto je u 44. minuti pogodio Morgan Gibs-Vajt (Gibbs-White).

Start drugog dijela donio nam je novi gol. Linko (Lynco) je pogodio u 51. minuti i ponovo vratio Sautempton na gol zaostatka.

Danilo je u 73. minuti bio strijelac četvrtog pogotka za "Šumare", a konačan rezultat postavio je Džejms Vord-Praus (James Ward-Prowse), koji je u sudijskoj nadoknadi bio realizovao penal.

Notingem je ovom pobjedom pobjegao iz opasne zone, dok je Sautemtpon sve bliži Čempionšipu.