Tok utakmice: Sarajevo - Željezničar 2:2

Sa utakmice na Koševu - Avaz
Sa meča na Koševu - Avaz
+10

12.5.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos derbi utakmice između Sarajeva i Željezničara u okviru 31. kola Premijer lige BiH.

Ovo je 149. sarajevski derbi. Nešto uspješniji do sada je Željezničar koji ima 46 pobjeda. Sarajevo ima dva trijumfa manje, dok je 58 utakmica završeno bez pobjednika.

Sarajevo - Željezničar 2:2 (Varešanović 34', Oliveira 76' / Jašarević 78', Krpić 90+6')

FT - Kraj utakmice!

90+6' - GOOOOOOOOOOOOOL! Sulejman Krpić pogađa nakon centaršuta Beganovića, kakva ludnica!

93' - Kakva prilika za Željezničar! Štilić je prebacio loptu na drugu stativu, ali Amoa nije uspio spustiti loptu u mrežu.

90' - Napada Željezničar, gosti traže izjednačenje.

90' - Pet minuta nadoknade.

89' - Drina je zaprijetio iz kornera, ali Dizdarević je odbranio.

87' - Čirjak mijenja strijelca prvog gola za Sarajevo, Dala Varešanovića.

80' - Posljednje promjene kod Željezničara. Bekrić i Ara Hodžić su u igri umjesto Hodžića i Santosa.

79' - Prva izmjena kod domaćih, Ziljkić je ustupio svoje mjesto Džafiću.

78' - GOOOOOOOOOOOL! Željezničar se vraća, Jašarević je pokupio odbitak. Očekuje nas neizvjesna završnica!

76' - GOOOOOOOOOOOL! Oliveira pogađa, Željezničar je na koljenima!

73' - Musa je sada bio neoprezan, Santos mu je ukrao loptu i šutirao, no nema promjena rezultata.

72' - Bilo je opasno pred golom Sarajeva! Nakon greške domaćih, lopta je došla do Santosa, ovaj uposlio Štilića koji je poslao dobar centaršut prema Krpiću, ali Balta je intervenisao.

70' - Štilić je iznudio prekršaj i karton za Šerbečića.

67' - Treća promjena kod gostiju, Beganović u igri umjesto Šehića. Sarajevo još uvijek ništa ne mijenja.

64' - Plavi bez pravih prilika u nastavku.

55' - Štilić zamijenio Hajdarevića kod gostiju.

54' - Velika šansa za Sarajevo! Došla je lopta do Varešanovića nakon centaršuta Muse, ali trese se samo spoljni dio mreže.

46' - Krpić na terenu od starta drugog dijela umjesto Drlje.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Tri minute nadoknade.

44' - Musa je sada požutio kod domaćih zbog prekršaja nad Santosom.

42' - Epilog svega su tri žuta kartona - Hodžiću i Mekiću kod Željezničara, te Balti u redovima Sarajeva.

41' - Čarke na terenu. Mekić i Balta su ušli u konflikt, jedva su smirili veznjaka Željezničara.

Haos na terenu. Avaz

34' - GOOOOOOOOOL! Sarajevo je povelo u velikom derbiju, Dal Varešanović je pogodio za erupciju oduševljenja na Koševu! Renan Oliveira je asistirao Varešanoviću za ovaj gol.

30' - Pola sata igre je iza nas, za sada bez pravih prilika na Koševu.

24' - Nastavljena je utakmica, domaći skandiraju ime ubijenog navijača Sarajeva Vedrana Puljića.

22' - Kratki prekid utakmice zbog bakljade navijača Željezničara.

21' - Ziljkić se sada namještao na desnu nogu, šutirao, ali samo u blok.

19' - Najbolja šansa za goste do sada. Nakon centaršuta Drlje šutirao je Drina, ali ide to pored gola.

13' - Domaći imaju loptu više u svojim nogama.

10' - I jedni i drugi su pokušali zaprijetiti iz prekida, ali odbrane na visini zadatka.

5' - Gosti imaju sjajnu podršku svojih navijača. Manijaci su napravili lijep dekor na južnoj tribini.

Navijači Željezničara. Nermin Hasanović

4' - Sarajevo odmah prijeti. Ziljkić je bio u prilici, ali je oklijevao u ključnom trenutku i odbrana gostiju to čisti.

1' - Počela je utakmica!

Treneri Mirza Varešanović i Nermin Bašić su odredili početne sastave. Bašić u prvi tim nije uvrstio najboljeg fudbalera Željezničara Semira Štilića.

Vrijedi istaći da šef stručnog štaba Sarajeva Varešanović zbog suspenzije neće biti pored aut linije.

Sarajevo: Dizdarević, Musa, Jelić, Vrančić, Oliveira, Varešanović, Kjeremeh, Šerbečić, Radović, Martinović i Ziljkić.

Željezničar: Muftić, Hajdarević, Kosorić, Mekić, Šehić, Drljo, Hodžić, Drina, Santos, Amoah, Jašarević.

Derbi na Koševu igra se od 20 sati, a tekstualni prijenos moći ćete pratiti na našem portalu.

Horde zla su još uvijek pod bojkotom i neće biti smješteni na sjevernoj tribini stadiona. S druge strane, Željezničar će imati podršku svojih Manijaka, njih 2.200 koji su smješteni na jugu.