Aston Vila pobijedila očajni Totenhem i ugrozila mu Evropu, jedan klub i zvanično ispao

Junajted ostvario bitnu pobjedu u borbi za Ligu prvaka, Čelzi ponovo kiksao

Slavlje igrača Aston Vile. Sky

13.5.2023

Odigrano je još pet susreta 36. kola engleske Premijer lige, a najviše pažnje privukao je duel Aston Vile i Totenhema (2:12).

Totenhem je ostao bez Lige prvaka, a čini se da bi mogao ostati i bez plasmana u Ligu Evrope i Konferencijsku ligu.

Vila je slavila Džejkoba Remzija (Jacob Ramsey) i Daglasa Luiza (Douglas), u 8., odnosno 72. minuti. Hari Kejn (Harry Kane) je smanjio iz penala u 90. minuti. U sedmoj minuti nadoknade Son Heung Min je dao gol koji je poništen zbog ofsajda.

Aston Vila je ovom pobjedom došla na 7. mjesto s 56 bodova, koliko ima i šestoplasirani Totenhem. Ispod je Brajton koji ima 55 bodova, ali i tri meča manje.

U istom terminu Mančester junajted je ostvario bitnu pobjedu u borbi za plasman među četiri najbolje ekipe. "Crveni đavoli" su savladali Vulvse sa 2:0 golovima Entonija Martiala (Anthony) i Alehandra Garnača (Alejandro Garnacho).

Vrijedi istaći da je Sautempton porazom od Fulema (0:2) i zvanično ispao iz Premijer lige.