Specija šokirala Milan, "Rosonerima" visi Liga prvaka

Stefano Pioli je imao velikih problema sa sastavljanjem tima jer nije mogao računati na nekoliko važnih igrača

Specia ruši snove "Rosonerima". Twitter

13.5.2023

Fudbaleri Milana razočarali su svoje navijače i izgubili na gostovanju kod Specije (2:0) u 35. kolu Serije A.

"Rosoneri" se nisu oporavili od poraza od Intera našeg Edina Džeke u prvoj utakmici polufinalu Lige prvaka (2:0), a danas su doživjeli veliki šok zbog kojeg bi mogli ostati bez najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja iduće sezone.

Stefano Pioli je imao velikih problema sa sastavljanjem tima jer nije mogao računati na Rafaela Leaa, Radeta Krunića, Zlatana Ibrahimovića, Ismaela Benasera (Bennacer), Alesandra Florencija (Alessandro Florenzi) i Žuniora Mesijasa (Junior Messiasa).

Specija je povela u 75. minuti preko poljskog defanzivca Przemislava Višnievskog (Przemyslaw Wisniewski).

Ovjeru pobjede Speciji donijelo je dijete Intera Salvatore Esposito u 85. minuti.

"Rosoneri" su sada 5. sa 61 osvojenim bodom, dva manje od 4. Intera koji ima utakmicu manje.

Specija nastavlja sa svojom borbom za opstanak. Trenutno je 18. u ligi sa 30 bodova, koliko ima i Verona.